Notice: Constant DATE_RFC7231 already defined in /home/np21207/domains/scrum.ee/public_html/includes/bootstrap.inc on line 258
Agiilsete metoodikate tutvustus: Scrum ja Kanban - 1/2 päeva | Scrum.ee
Loading...

Agiilsete metoodikate tutvustus

Scrum ja Kanban - 1/2 päevane koolitus

Lühikirjeldus

Treeningu osaleja saab ülevaate miks, millal ja kuidas agiilne ja lean mõtlemine tekkisid ning kuidas scrum'i ja kanban'i raamistikud seda praktiliselt toetavad. Koolitus katab põhilisi teoreetilisi aluseid selgitades, mis on Scrum'i tseremooniaate, rollide, artifaktide ning Kanban'i põhimõttete ja nõuete taga.

Hind grupile 1650€
Küsi pakkumist

Koolituse struktuur ja praktilisus

Teooria, %60
Aktiivõpe, %40
Praktilisus, %35
Kirjeldus ja teemad
Antud tutvustav lühikoolitus annab ülevaate waterfall’i, lean’i ja agile’i taustast, selgitab kuidas deterministlik ja empiiriline mudel mõjutavad tarkvaraarendust ning miks empiiriline mudel töötab paremini pidevalt muutuvas ärikeskkonnas.
 
Koolitusel käsitletakse case’e minevikust ja tänapäevast, mille kaudu selgitatakse kuidas agile ja lean töötavad, milliseid tehnikaid ja tööriistu kasutatakse agile ettevõttes ning millised riskid võivad pidurdada agile’i kasutamist.
 
Teemad: Agile, Lean, Scrum, Kanban, Deterministlik, Empiiriline, Agile manifesto, riskid
Mida osaleja saab
Poolepäevase koolituse läbimisel omab osaleja ülevaadet agile, lean, scrum ja kanban’i printsiipidest ning valdab teemaga seotud mõisteid ja sõnavara.
 
Osaleja õpib tundma piisaval määral scrum’i “tseremooniaid” (koosolekuid), rolle ja artifakte, et kommunikeeruda oma meeskonna ja partneritega. Ülevaade riskidest aitab osalejal identifitseerida riske olemasolevas keskkonnas.
 

 

Ajakava

1.osa Teooria agile protsesside taga
- Agile ja Lean ajalugu

2.osa Toetavad tehnikad
- Scrum raamistik (rollid, artifaktid, tseremooniad)
- Kanban’i põhimõtted (Kanban’i tahvel ja voo visualiseerimine, teoksil oleva töö piiramine)
- Kaizen - pidev täiustamine/parendamine

3.osa Teadaolevad agile juurutamisega kaasnevad riskid

4.osa Küsimused ja vastused

Õppemeetodid

Teooria loengu vormis, arutelud ja lühikesed praktilised simulatsioonid.

Tase ja eeldused

Tase: Algtase

Eeldused: Puuduvad

Koolitaja

Alek Kozlov

Alek Kozlov omab Estonian Business School'i IT juhtimise magistrikraadi. Alek on Scrum.ee asutaja, konsultatnt ja treener. Samuti on ta koolitaja Tallinna Tehnika Ülikoolis ja DevTraining's. Alek on ka Agile Estonia kaasasutaja.
 
Alek praktiseerib Scrum'i meetodeid 2004. aastast ja aitab ettevõtteid omaks võtta agiilset mõtteviisi ja Scrum'i meetodeid 2009. aastast. Alek on sertifitseeritud Scrum'i praktik (Certified Scrum Practitioner CSP), sertifitseeritud Scrum Master (CSM), sertifitseeritud Product Owner (CSPO), Innovation Games koolitaja ja kirglik toote/teenuse disainer.
 
Alek töötas Skype’is kus ta oli esimene Agile Coach, kelle vastutuseks oli planeerida, täide viia ja toetada meeskondade üleminekut Scrum'le. Ta on teinud koostööd Skype'i, Telekomi, Insly, Helmese, Tieto Eesti, SMIT'i, Töötukassa, TTÜ ja mitmete teiste organisatsioonidega.
 
Disclaimer

Hind kehtib Tallinnas toimuvatele koolitustele. Väljaspool Tallinnat lisanduvad koolitaja reisikulud. Võtke meiega ühendust.

Kes peaks osalema

Ärijuhid
Riigihanke spetsialistid
Personalijuhid
Juristid
Raamatupidajad
Turundusspetsialistid

Seotud koolitused

Scrum'i praktiline ülevaade (1 päev)

Treeningu osaleja saab ülevaate miks, millal ja kuidas agile ja scrum tekkisid, millised on põhilised teoreetilised alused scrum'i tseremooniate, rollide ja artifaktide taga. Osaleja praktiseerib scrum'i 4 iteratsiooni vältel ning saab vastused tekkivatele küsimustele.


Hind grupile 2950€

Loe lisaks ja küsi pakkumist
Scrum meeskonna koolitus (2 päeva)
Treeningu osaleja saab ülevaate miks, millal ja kuidas agile ja scrum tekkisid, millised on põhilised teoreetilised alused scrum'i taga ja kuidas tseremooniad, rollid ja artifaktid toimivad reaalses elus.

Koolituse käigus valmistatakse osalejad ette ning varustatakse scrum'i tehnikate ja tööriistadega scrum'i simulatsiooniks. Koolituse lõpus teostatakse 3 iteratsiooni vältel scrum'i simulatsioon, mille käigus osad meeskonnad edukalt tarnivad testitud, unikaalse ja töötava toote.


Hind grupile 5550€

Loe lisaks ja küsi pakkumist